Kancelaria Adwokacka Agnieszka Juchno-Marcjan

Kancelaria Adwokacka Agnieszka Juchno-Marcjan

Szczecin, Polska
Adwokat
0/5
O mnie
Godziny pracy
Adres

Zakres usług prawnych naszej Kancelarii w Szczecinie

Adwokat rodzinny: Rozwód – Rozdzielność majątkowa – Podział majątku małżonków

Pomagamy szybko i skutecznie przejść przez postępowanie rozwodowe i podział majątku. Razem z Klientem ustalamy priorytety, każda sprawa jest inna, o czym pamiętamy. Dla niektórych istotne znaczenie ma szybkość postępowania, dla innych wykazanie winy małżonka lub uzyskanie jak najwyższych alimentów. Jesteśmy elastyczni i dobieramy rozwiązania najkorzystniejsze dla Klienta. Współpracujemy z doświadczonym mediatorem, specjalistą w sprawach rodzinnych. W przypadku, gdy Klientowi zależy na przede wszystkim na szybkim procesie pomoc mediatora bywa nieoceniona.

Doradzamy również w sprawach związanych z rozwodem, jak np.:

1) rozdzielność majątkowa;2) rozdzielność majątkowa z datą wsteczną;3) podział majątku z rozliczeniami we wszelkich możliwych kombinacjach.

Należy pamiętać o tym, że w trakcie postępowania o rozwód małżonkowie regulują swoje stosunki na przyszłość w zakresie:

1) alimentów na małżonka;2) alimentów na dzieci;3) władzy rodzicielskiej;4) miejsca pobytu dzieci;5) kontaktów ojca z dziećmi.

Jest to jedyne postępowanie, w którym możemy uregulować na raz te wszystkie kwestie. Warto skorzystać z pomocy profesjonalisty, który zna się na tej materii i pomoże przejść przez bardzo stresujące i pełne emocji postępowania jakimi są rozwód i podział majątku.Jeżeli przygotowują się Państwo do rozwodu zachęcamy do lektury artykułów pt. Rady rozwodowe dla żon, Rady rozwodowe dla mężów i innych opublikowanych na stronie Kancelarii oraz w Kurierze Szczecińskim (dostępne również na profilu Kancelarii na Facebooku).Warto zapoznać się również ze spisem proponowanych kosztów matki i dziecka autorstwa adwokat Agnieszki Juchno-Marcjan, który został stworzony specjalnie z myślą o kobietach chcących uzyskać korzystne alimenty. Spis dostępny jest przy artykule pt. „Przygotowania do rozwodu od czego zacząć?”

 

Prawo spadkowe

Pomagamy przejść przez każdy etap i każdy rodzaj spraw związanych ze spadkobraniem. Oferujemy swoją pomoc zarówno przy stwierdzeniu nabycia spadku, podważeniu testamentu, jak też przy dziale spadku i w sprawach o zachowek.

 

Prawo karne

Aplikacja odbyta pod okiem byłego prokuratora pozwoliła zgromadzić adwokat Agnieszce Juchno-Marcjan szerokie doświadczenie w sprawach karnych, również w tych o charakterze wielowątkowym, złożonym i w sprawach trudnych, z grupami przestępczymi w tle.Do funkcji obrońcy podchodzimy bardzo wnikliwie, analizując każdy szczegół w trosce o dobro Klienta. Często adwokat jest łącznikiem między aresztowanym, a rzeczywistością, którą zostawił za murami. Dbamy o to, aby skutecznie bronić, lecz rozumiemy, że sytuacja izolacji jest czasem trudnym dla podejrzanego i jego rodziny. Dbamy, aby na bieżąco informować Klienta o postępach w sprawie, czemu sprzyja położenie Kancelarii, która znajduje się naprzeciw Aresztu Śledczego w Szczecinie.Zachęcamy również do lektury artykułów pt. Prawa aresztowanego oraz prawa pokrzywdzonego w procesie karnym.

 

Inne sprawy prawne

Niezależnie od wskazanych wyżej specjalizacji zajmujemy się również sprawami o zapłatę, o odszkodowania, a także sprawami o błędy medyczne. Pomagamy również cudzoziemcom. Zapytaj o sprawę, którą chciałbyś nam powierzyć.

Swoją wiedzą lubimy się dzielić i pomagać innym, dlatego w ramach tzw. misji społecznej można przeczytać nasze porady zarówno na stronie internetowej Kancelarii, jak i w Kurierze Szczecińskim w co drugą środę. Dla spóźnialskich proponujemy śledzenie profilu Kancelarii na portalu Facebook, gdzie zamieszczamy wzmianki artykułów prasowych.

Kancelaria oferuje pomoc prawną również w języku angielskim, co umożliwia nie tylko bezpośredni kontakt z Klientem anglojęzycznym, a także podjęcie negocjacji w tymże języku. Kancelaria oferuje pomoc w sporządzaniu pism do organów zagranicznych, co umożliwia Klientowi zapewnienie pomocy prawnej m.in. w sprawach alimentacyjnych, związanych z podziałem majątku, umowami, co znacznie ułatwia porozumienie, szczególnie gdy jedna ze stron nie tylko zamieszkuje zagranicą, lecz posługuje się wyłącznie językiem angielskim, bądź np. duńskim, norweskim.

W trakcie porady uzyskują Państwo całokształt informacji związanych zarówno z możliwym przebiegiem postępowania jak i z jego konsekwencjami, bądź szansami powodzenia dla Klienta.

Poniedziałek: -
Wtorek: -
Środa: -
Czwartek: -
Piątek: -
Sobota: -
Niedziela: -

Kancelaria Adwokacka Agnieszka Juchno-Marcjan

ul. Kaszubska 27d lokal 1
70-226 Szczecin

Polecani prawnicy

KANCELARIA ADWOKACKA ADWOKAT MARCIN KRUPIŃSKI
Marcin Krupiński

Adwokat 0/5

Kancelaria Radcy Prawnego Edyta Dąbrowska
Edyta Dąbrowska

Radca prawny 0/5

Kancelaria Radcy Prawnego Piotr Cieśla
Piotr Cieśla

Radca prawny 0/5

Kancelaria Radcy Prawnego Anna Nejbert
Anna Nejbert

Radca prawny 0/5

Magdalena Wojdak Adwokat
Magdalena Wojdak

Adwokat 0/5

Kancelaria Adwokacka Adwokat Przemysław Wojtacha
Przemysław Wojtacha

Adwokat 0/5

"Vis legis" Kancelaria Radcy Prawnego Daria Wróblewska
Daria Wróblewska

Radca prawny 0/5

Kancelaria Adwokacka Adwokat Karol Rużyło
Karol Rużyło

Adwokat 0/5

Dołącz do największej społeczności prawników w Polsce

Daj się odnaleźć dla ponad 500,000 potencjalnych klientów