3 O serwisie ✅ PewnyPrawnik.pl

O serwisie

Znajdź odpowiedniego prawnika: pewny-prawnik.pl

Prawo to branża, która choć ściśle skodyfikowana, pozostawia wiele miejsc na możliwość interpretacji przepisów, co często stanowi podstawę sporów przed Sądem. Obcowanie z literą prawa wymaga olbrzymich kwalifikacji, wiedzy, doświadczenia, znajomości specyfiki ’’świata sądowego’’. Człowiek w samodzielnej konfrontacji z prawem, dochodzeniu swojej racji czy w walce o swoje przywileje, staje w trudnej sytuacji, gdzie gąszcz prawnych zawikłań, znacznie osłabia jego szanse na uzyskanie zamierzonego efektu. Z pomocą przychodzą wykwalifikowani prawnicy, którzy mogą reprezentować Klienta przed Sądem i skutecznie dochodzić jego praw. Wyszukiwarka pewny-prawnik.pl ma na celu pomoc w odnalezieniu odpowiedniego prawnika.

Czym jest wyszukiwarka prawników? 

Pewny-prawnik.pl to specjalistyczna wyszukiwarka prawników, która umożliwia odnalezienie odpowiedniego adwokata lub radcy prawnego, z uwzględnieniem rodzaju sprawy, wymaganej specjalizacji i jego lokalizacji. Ambicją twórców serwisu jest stworzenie miejsca, w którym zwykły człowiek uzyska specjalistyczną pomoc lub możliwość kontaktu z wykwalifikowanym prawnikiem, tak, by nie czuł się bezradny wobec zagmatwanych przepisów prawa, z którymi przyjdzie mu się zmierzyć. Nie jest to bowiem łatwe zadanie. Wymaga sporej wiedzy, znajomości przepisów oraz doświadczenia w obcowaniu ze wszystkimi kruczkami prawnymi. Ustawodawca stworzył liczne kodeksy obejmujące swoim zakresem sprawy cywilne, karne, rodzinne etc. oraz ustawy szczególne regulujące określone stany faktyczne, jednak nie wszystkie zawarte tam zapisy są jednoznaczne i zrozumiałe dla laika. Na tym właśnie polega rola dobrego prawnika, żeby potrafił wychwycić sprzeczności i na tej podstawie pomóc swojemu Klientowi w odniesieniu sukcesu nie tylko przed Sądem, ale również przed innymi organami posługującymi się skomplikowanymi przepisami w istniejącym sporze.

Dodatkowe aspekty serwisu

Pewny-prawnik.pl to nie tylko wyszukiwarka prawników, która umożliwia zlokalizowanie odpowiedniego fachowca, ale także miejsce, w którym można podzielić się swoim doświadczeniem, opiniami związanymi z przebiegiem konkretnych spraw lub pracą poszczególnych prawników. Umożliwia to forum prawne, na którym użytkownicy mogą wymieniać się swoimi poglądami. Serwis przewiduje także darmowe porady prawne, które można uzyskać w odpowiedzi na pytanie zadane na forum, przez bezpośrednią wymianę maili lub podczas darmowej rozmowy telefonicznej z prawnikiem. Czasem jedna porada prawna udzielona przez fachowca pomoże w rozwiązaniu problemu. Nie zawsze od razu zachodzi potrzeba kierowania sprawy do Sądu. Czasami wystarczy chwila rozmowy, która ukierunkuje Klienta w potrzebie, w jaki sposób powinien on postąpić, jakie przywileje mu przysługują, a jakie obowiązki powinien wypełnić. Krótka rozmowa z prawnikiem jest w stanie rozwiązać niejedną konfliktową sytuację, w której litera prawa jest zbyt nieczytelna dla obywatela bez odpowiednich prawnych kwalifikacji.

Dużym atutem serwisu jest także blog o charakterze prawnym, na którym publikowane są specjalistyczne artykuły dotyczące rozmaitych zagadnień związanych z prawnymi zawiłościami. Teksty stanowią swoistą formę bezpłatnej porady, przystępnego przekazania rzetelnej wiedzy, związanej z przepisami prawa w codziennych sytuacjach, jakie spotykają obywateli. Na blogu możemy dowiedzieć się między innymi o tym, jaki mamy czas na wystąpienie o zachowek, kiedy można wnioskować o przyznanie alimentów na rzecz rodziców, jak poradzić sobie w sytuacji przytłaczających długów, kiedy i na jakich zasadach można dokonać zwrotu towaru zakupionego drogą internetową, jak wygląda kwestia alimentów w przypadku separacji, czy jak wygląda odpowiedzialność za długi spadkowe. Blog to także miejsce, w którym znajdziemy informacje przybliżające ‘’życie prawnicze’’, pomagające bardziej zrozumieć jego strukturę i charakterystykę. Użytkownik może dowiedzieć się czym różni się adwokat od radcy prawnego i kto okaże się bardziej pomocny w konkretnych sytuacjach prawnych lub jakie cechy powinien posiadać dobry prawnik. Jedynie szerokie zaznajomienie się z branżą prawniczą i specyfiką zawodu wykonywanego przez radców prawnych i adwokatów, pozwoli na optymalny wybór prawnika, któremu powierzymy nasz los. 

System opinii

Adwokat i radca prawny, to profesja, na której ciążą pewne prawne ograniczenia. Jedno z nich to zakaz prowadzenia akcji marketingowych i bezpośredniego reklamowania swoich usług. Wiąże się to z faktem, że są to zawody tzw. zaufania publicznego, a praca, jaką wykonują prawnicy wpływa na losy obywatela. To właśnie m.in. z tego powodu, profesja ta nie może być reklamowana. Chodzi o to, by potencjalny Klient samodzielnie i świadomie wybrał usługi prawnika, nie zaś na zasadzie skutecznej perswazji dokonanej przez wytrawnego marketingowca. Dotarcie zatem do usług prawników jest nieco utrudnione.

Skąd bowiem wiedzieć o ich istnieniu, skoro nie istnieje system reklamowania poszczególnych kancelarii? Marketing to nie jedyna forma, żeby Klient mógł dowiedzieć się o istnieniu danego prawnika. W świecie tym najważniejszą rolę odgrywa system opinii, oceny i tzw. poleceń dokonywanych przez zadowolonych Klientów, którzy korzystali z usług poszczególnych kancelarii. Gromadzenie recenzji dotyczących pracy poszczególnych prawników to szansa na dotarcie do świadomości potencjalnego Klienta, który znajduje się w potrzebie skorzystania z pomocy prawnej. Serwis pewny-prawnik.pl umożliwia zapoznawanie się z opiniami dotyczącymi pracy poszczególnych prawników. Dla osób poszukujących pomocy o charakterze prawnym, powinno to być ważne źródło, które uwzględni się w swojej decyzji dotyczącej wyboru prawnika. 

Jak szukać? 

Jeżeli potrzebujemy konkretnej pomocy prawnej, musimy znaleźć osobę, z którą przede wszystkim kontakt nie będzie utrudniony. Kompetencje, doświadczenie i opinie to bardzo ważny element, ale kiedy w grę wchodzi długotrwała współpraca, ważnym aspektem powinno być także miejsce, adres siedziby kancelarii, z której pomocy zamierzamy skorzystać. Najlepiej zatem proces wyszukiwania odpowiedniego prawnika rozpocząć od zawężenia wyników wyszukiwarki pod kątem lokalizacji. Filtry umożliwiają wybór miejscowości, które nas interesują. Czynnik geograficzny jest niezwykle istotny. Możliwość nieskrępowanego bezpośredniego spotkania się, zawsze znacznie ułatwia relacje między prawnikiem, a Klientem. Jest to niezwykle ważne, gdyż zagadnienia prawnicze, przepisy, paragrafy, itp. są bardzo zawiłe dla obywatela, który nie posiada przeszkolenia prawnego. Dokładne wytłumaczenie pewnych zawiłości drogą telefoniczną może być zbyt trudne ze względu na barierę komunikacyjną.

Miejsce, w którym znajduje się kancelaria i możliwość swobodnego przyjechania do niej to bardzo istotny czynnik przy wyszukiwaniu odpowiedniego prawnika, któremu zechcemy powierzyć swój los. Drugi ważny element to specjalizacja. Zanim podejmiemy decyzję odnośnie współpracy z konkretnym prawnikiem, dobrze przeanalizujmy swoją sytuację oraz problem z jakim się borykamy. Do tego celu można wykorzystać forum prawne, na którym można uzyskać wskazówki dotyczące natury problemu oraz tego, jaka specjalizacja prawnika będzie odpowiednia do zajęcia się daną sprawą. Niezwykle ważne jest, by podczas pierwszego spotkania z potencjalnym prawnikiem, być dobrze przygotowanym. Warto dokładnie przemyśleć nasze wątpliwości i sporządzić listę pytań, które chcielibyśmy zadać prawnikowi. Powinny one dotyczyć zarówno prawnej natury problemu, jak i zasad współpracy, zakresu pomocy i  form kontaktu. Dobrze zebrany obraz tego, jak będzie wyglądała obsługa prawna, stworzy idealny punkt wyjścia do podjęcia decyzji o wynajęciu danego prawnika. 

Czym powinien wyróżniać się dobry prawnik?

Kiedy potrzebujemy pomocy o charakterze prawnym, niezwykle istotne jest, by wybrać dobrego prawnika. Powinien on posiadać wiedzę oraz umiejętność wykorzystywania obowiązujących przepisów, ale przede wszystkim winien charakteryzować się dokładnością i rzetelnością. Kompetencje prawnika stanowią najważniejszy element, który musimy wziąć pod uwagę. Nie trzeba martwić się o wykształcenie prawnika. Jest to zawód, który można wykonywać dopiero po pozytywnym zdaniu państwowego egzaminu zawodowego i uzyskaniu wpisu na listę adwokatów lub radców prawnych. Egzamin końcowy poprzedza odbycie kilkuletniej aplikacji radcowskiej lub adwokackiej. Każdy prawnik posiada zatem odpowiednie wykształcenie, które warunkuje możliwość wykonywania tej profesji. O wiele bardziej istotny jest fakt czy prawnik dalej inwestuje w siebie i swój rozwój. Prawo jest dziedziną dość płynną, przepisy ulegają szybkim zmianom, a ustawy są często nowelizowane.

Warto postawić na prawnika, który stale podnosi swoje kompetencje, np. poprzez uczestnictwo w kursach, konferencjach, szkoleniach. Mogą o tym świadczyć uzyskane dyplomy i certyfikaty. Prawnik, który może się poszczycić dodatkowymi dokumentami potwierdzającymi jego kompetencje, stwarza gwarancję bycia na bieżąco ze wszelkimi nowymi regulacjami. Warto zorientować się także w sytuacji związanej z doświadczeniem, jakie dana kancelaria czy konkretny prawnik posiada. Ilość Klientów, z którymi współpracuje dana kancelaria jest najlepszym potwierdzeniem doświadczenia i ilości przeprowadzonych spraw na salach sądowych. Opinie Klientów, o których była już mowa, mogą zarysować obraz skuteczności prawnika. Dobry wybór to jednak nie tylko postawienie na kompetencje i doświadczenie. To także wariant związany z cechami osobowościowymi prawnika, w szczególności zaś zdolności  interpersonalne. Dobry prawnik to taki, który potrafi współpracować z Klientem, umie aktywnie słuchać, nawiązywać kontakty i czytelnie, w sposób przystępny dla osoby nieznającej prawa wyjaśniać wszelkie zawiłości. A ponadto jest dokładny i rzetelny. Niezwykle ważne jest zaangażowanie i cierpliwość prawnika. Wiele osób kieruje się przy wyborze kancelarii kwestiami finansowymi. O ile jest to zrozumiałe w przypadku dysponowania ograniczonym budżetem i chęci znalezienia prawnika, którego stawki będą odpowiadały naszym zasobom, to błędem jest kierowanie się przeświadczeniem, że "im droższy prawnik, tym lepszy". Nie zawsze bowiem jest tak, że wysoka stawka za pracę adwokata czy radcy prawnego, odzwierciedla jego kompetencje i skuteczność. Nierzadko, kancelarie oferujące niższe kwoty za usługi, świadczą je na wyższym poziomie niż droższa konkurencja. Należy zatem zrobić dobry rekonesans pod kątem cech osobowych prawnika oraz jego umiejętności.