Czy istnieje możliwość przejścia przez sprawę rozwodową bez wsparcia prawnego? Poniżej zaprezentowane są zalety i wady obu rozwiązań - rozwodu z adwokatem i bez niego.
Najnowsze artykuły
Jak sądy poradziły sobie w dobie pandemii?
Sądy, podobnie jak inne urzędy czy przedsiębiorstwa, nie uniknęły komplikacji związanych z pandemią. Ich praca w początkowej fazie walki z koronawirusem także została sparaliżowana.
Jakie świadczenia dla bliskich po śmierci rodzica?
Gdy umiera rodzic, mamy sporo spraw do załatwienia. W krótkim czasie należy zorganizować pochówek oraz wszystkie formalności z tym związane.
Jak przygotować się do sprawy rozwodowej?
Rozwód to jeden z najtrudniejszych momentów w życiu, a sama sprawa rozwodowa to często długotrwały i stresujący proces, zwłaszcza jeśli para posiada dzieci
Ile komornik może zabrać z pensji w 2021 roku?
Wraz z nowym rokiem wzrosła wysokość płacy minimalnej. W związku z tym zmianie uległa także kwota wolna od zajęć komorniczych, gdyż zgodnie z przepisami wartości te są ściśle ze sobą powiązane.
Jak wybrać najlepsze szkolenie z zamówień publicznych i PZP?
Prawo zamówień publicznych to jeden z najczęściej zmieniających się obszarów prawa w Polsce. W ostatnich 30 latach ustawa o zamówień publicznych zmieniana była już całkowicie trzy razy, a nowelizowana kilkadziesiąt razy.
PIT 28 - czym jest i kto powinien go rozliczyć?
Wraz z nadejściem nowego roku coraz bardziej zbliża się do nas konieczność rozliczenia z fiskusem za ten poprzedni.
Faktura VAT a faktura proforma
Prowadząc własną działalność gospodarczą z pewnością prędzej czy później spotkać się można z pojęciem faktura. Jednak należy pamiętać, że popularnie stosowana faktura VAT to coś innego niż wystawiana czasami faktura proforma
Intercyza - czym jest, kiedy warto ją podpisać i ile kosztuje?
Intercyza jest rozwiązaniem zyskującym na popularności. Wiąże się z pewnymi korzyściami, jak i ograniczeniami.
Wezwanie do zapłaty – 3 rzeczy, o których warto wiedzieć
Wezwanie do zapłaty najczęściej wywołuje niepokój. Szczególnie wtedy, gdy nie mamy żadnych zobowiązań do uregulowania. Pamiętaj, aby na nie odpowiedzieć, bo brak reakcji może być kosztowny.