Czy założenie działalności gospodarczej jest trudne?
Prawo administracyjne

Czy założenie działalności gospodarczej jest trudne?

Własna działalność gospodarcza pozwala na rozwinięcie skrzydeł szczególnie na zawodowej płaszczyźnie życia, dlatego wciąż pozostaje w sferze marzeń wielu osób. Osoby z ambitną i charyzmatyczną osobowością tworzą biznes plany, organizują czas i osiągają sukces, niestety wielu ich naśladowców legnie już na pierwszych etapach zakładania działalności. Jeśli i Ty zastanawiasz się, czy założenie działalności gospodarczej jest trudne, odpowiedź jest prosta — nie jest.

Trudne jest natomiast prowadzenie własnego biznesu. Aby założyć działalność gospodarczą wystarczy wpis do CEIDG, rejestracja w ZUS oraz złożenie deklaracji VAT-R. Pierwszy z nich składa się w urzędzie gminy, wraz ze sporządzonym biznesplanem, drugą sprawę załatwia się w siedzibie stacjonarnej ZUSU, natomiast złożenie trzeciej ma na celu aktualizację danych o naszym przedsiębiorstwie. Sprawy związane z dokumentacją wymagają kilku wycieczek po urzędach, jednakże nie są na tyle trudne, by ktoś zdeterminowany nie mógł im podołać. Prowadzenie własnego biznesu rządzi się jednak własnymi prawami.

 Aby sukcesywnie prowadzić własny biznes trzeba poświęcić na to finanse oraz czas. W kwestie finansowe wchodzą nie tylko elementy związane z realizacją zamówień czy podstawowymi opłatami dokonywanymi co miesiąc czy raz w roku. Przede wszystkim należy zainwestować w reklamę, która jest dźwignią handlu. Poczta pantoflowa nie powinna być jedyną metodą reklamowania naszej działalności, ponieważ dobremu przedsiębiorcy powinno zależeć na tym, aby dotrzeć do jak najszerszej publiczności branżowej. Inwestując w reklamę, czy to Internetową czy w formie fizycznej (na przykład w gazecie, na ulotkach lub bannerze) tak naprawdę inwestujemy w rozwój firmy i pozyskanie nowych klientów. Kwestia czasu jest nieodłącznym elementem prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Im więcej go poświęcisz na rozwój nie tylko firmy, ale też siebie, tym lepsze rezultaty możesz uzyskać.

Współpraca: Kancelaria adwokacka PBKB

Artykuł partnerski

Polecane kancelarie

Ostatnie artykuły

Jak wyjść
z długów?
Prawo cywilne

Bardzo łatwo wpaść w spiralę zadłużenia. Przyczyny mogą być różne: życie ponad stan, nagła utrata pracy, choroba czy ...

Czytaj
Wypowiedzenie umowy o pracę? Nie daj się oszukać - WZÓR Prawo cywilne

Wypowiedzenie umowy o pracę - wszystko co musisz wiedzieć na temat wypowiedzenia umowy. Jakie pułapki na Ciebie czyh...

Czytaj