Jak wybrać najlepsze szkolenie z zamówień publicznych i PZP?

Jak wybrać najlepsze szkolenie z zamówień publicznych i PZP?

Prawo zamówień publicznych to jeden z najczęściej zmieniających się obszarów prawa w Polsce. W ostatnich 30 latach ustawa o zamówień publicznych zmieniana była już całkowicie trzy razy, a nowelizowana kilkadziesiąt razy. Nic dziwnego, że wielu przedsiębiorców, a także podmioty zamawiające usługi i towary na podstawie PZP potrzebują ciągle podnosić wiedzę i umiejętności w tym obszarze. Sprawdzamy jak wybrać dobre szkolenie z zamówień publicznych w gąszczu ofert szkoleniowych.

Badanie potrzeb szkoleniowych

Wybór dobrego szkolenia zaczyna się na długo przed wysłaniem formularza rejestracyjnego. Najlepszą praktyką jest, gdy zaczyna się od zbadania naszych potrzeb szkoleniowych. I chociaż badanie potrzeb szkoleniowych brzmi niejasno, to de facto jest dosyć prostą czynnością, ale często decydującą o późniejszej satysfakcji płynącej z odbytego kursu i szkolenia.

Badanie potrzeb szkoleniowych, to nic innego, jak w dużej mierze ustalenie przyczyn dla których chcemy wziąć udział w szkoleniu oraz celów jakie chcemy osiągnąć poprzez udział w zajęciach na dany temat.

Analizę potrzeb szkoleniowych prowadzimy między innymi żeby:

  • Określić problemy, których rozwiązania poszukujemy – zupełnie inne szkolenie wybierzemy, gdy będziemy szukali wiedzy o najnowszych zmianach w prawie zamówień publicznych (może cię zainteresować: https://szkolenia-news.pl/zamowienia-publiczne-zmiany-w-prawie/), a inne gdy będziemy chcieli przećwiczyć praktyczne umiejętności przygotowywania i składania dokumentacji przetargowej.
  • Określić cele – ponownie warto zdać sobie sprawę, że szkolenia z zamówień publicznych mogą służyć realizacji różnych celów – mogą to być cele tzw. Zamawiającego, czyli poznanie zasad organizacji przetargów zgodnie z obowiązującym prawem albo cele tzw. Wykonawcy czy Wykonującego, któremu zależy przede wszystkim na poznaniu możliwości i zasad ubiegania się o udzielenie zamówienia publicznego.
  • Określić formę szkolenia – każdy z nas ma inny styl uczenia się, a różne cele i problemy, które staramy się rozwiązać poprzez szkolenie mogą wymagać formy otwartej szkolenia lub zamkniętej – przygotowanej pod kątem konkretnej grupy odbiorców, np. specjalizujących się w danej dziedzinie. Warto poświęcić czas również na analizę własnego stylu uczenia się – niektórzy z nas świetnie przyswajają wiedzę czytając, inni słuchając, a jeszcze inni potrzebują praktycznych ćwiczeń, aby uzyskać najwyższą efektywność uczenia się.

Porównanie szkoleń i kursów

Ze względu na częstotliwość zmian w prawie zamówień publicznych wykształcił się bogaty rynek szkoleń i kursów dotyczących zamówień publicznych. Na rynku tym działa kilkadziesiąt różnych firm szkoleniowych, które przygotowują rozmaite formy kształcenia, od tradycyjnych szkoleń stacjonarnych, poprzez szkolenia wyjazdowe i praktyczne warsztaty, aż po rozmaite kursy online pozwalające na szybki i łatwy dostęp do wiedzy o zamówieniach publicznych bez względu na miejsce zamieszkania czy prowadzenia działalności. Oferty tego typu możemy znaleźć między innymi na https://eventis.pl/szkolenia/zamowienia-publiczne, gdzie wybierać możemy spośród ponad 120 kursów i szkoleń z zamówień publicznych.

Warto jest poświęcić odpowiednio dużo czasu na zapoznanie się z poszczególnymi ofertami, co pozwala na porównanie ich zarówno pod względem programu zająć, sylwetek i doświadczenia prowadzących zajęcia, a także pod względem kosztów i cen. Porównanie ofert kursów od różnych organizatorów pozwala nie tylko wybrać szkolenie najlepiej dopasowane do naszych potrzeb, ale również efektywnie alokować budżet szkoleniowy i nie przepłacić. Cechą charakterystyczną rynku szkoleniowego jest bowiem jego bardzo duże zróżnicowanie, również w obszarze cen – to samo lub zbliżone pod względem programu i jakości szkolenie może różnić się ceną nawet o kilkaset procent w zależności od organizatora.

Artykuł sponsorowany

Polecane kancelarie

Ostatnie artykuły

Jak wyjść
z długów?
Prawo cywilne

Bardzo łatwo wpaść w spiralę zadłużenia. Przyczyny mogą być różne: życie ponad stan, nagła utrata pracy, choroba czy ...

Czytaj
Ile kosztuje adwokat? Ile zapłacę za reprezentowanie w sądzie?

Osoby, które rozważają skorzystanie z pomocy adwokata, mogą zastanawiać się nad tym, ile będzie kosztowała porada pra...

Czytaj