Jak znaleźć dobrego prawnika od spraw rodzinnych? Na co zwracać szczególnie uwagę?

Jak znaleźć dobrego prawnika od spraw rodzinnych? Na co zwracać szczególnie uwagę?

Prawo rodzinne jest to bardzo rozbudowana gałąź prawa, dotyczy delikatnego tematu – relacji pomiędzy członkami rodziny. Ta dziedzina prawa zajmuje się między innymi rozwodami, rozstrzyganiem spraw dotyczących przysposobienia, czyli adopcyjnych, ograniczaniem lub pozbawianiem władzy rodzicielskiej, ustalaniem wysokości alimentów dla dziecka, ustalaniem kontaktów, miejsca zamieszkania dziecka i wielu innych. Różnorodność spraw, jakich dotyka prawo rodzinne, jest naprawdę szeroka.

Nie każdy rodzic, czy też współmałżonek ma wystarczającą wiedzę, aby samodzielnie poradzić sobie w kwestiach z zakresu prawa rodzinnego. Z tego względu należy poszukać dobrego prawnika do spraw rodzinnych. Powinien być to specjalista posiadający szeroką wiedzę, a także doświadczenie w prowadzeniu nierzadko skomplikowanych spraw rodzinnych. Musi być to osoba empatyczna, umiejąca zrozumieć swojego Klienta. Poznaj więc kilka aspektów, na które warto zwracać uwagę podczas poszukiwania dobrego prawnika od spraw rodzinnych.

Co wyróżnia dobrego prawnika od spraw rodzinnych?

Wyspecjalizowany prawnik od spraw rodzinnych skutecznie poprowadzi sprawę rozwodową bez orzekania o winie, jak również ze wskazaniem osoby odpowiedzialnej za rozpad małżeństwa. Jest również w stanie udzielić profesjonalnego wsparcia w sprawie adopcyjnej, sprawie o ustalenie ojcostwa. Dobry prawnik od spraw rodzinnych powinien także pomóc w ograniczeniu lub pozbawieniu drugiego rodzica władzy rodzicielskiej, ustalaniu miejsca zamieszkania dziecka, ustalaniu kontaktów drugiego rodzica z dzieckiem.

Niemniej jednak wiedza i doświadczenie dobrego prawnika od spraw rodzinnych, powinna iść w parze z empatią i odpowiednim traktowaniem Klienta. Rozwód, separacja, ograniczenie lub pozbawienie władzy rodzicielskiej, sprawy o alimenty, ustalenie kontaktów, to tematy niezwykle delikatne. Osoby zgłaszające się do prawnika, to często osoby, które przeszły przez wiele trudnych sytuacji, niekiedy traumatycznych. Z tego powodu, przyjazne usposobienie prawnika będzie dodatkowym atutem dla Klienta znajdującego się w trudnej sytuacji.

Fachowa wiedza, doświadczenie, a także wytrwałość i niezłomność w prowadzeniu trudnych spraw może przyczynić się do szybszego rozwiązania sprawy oraz zakończenia jej w sposób satysfakcjonujący dla Klienta.

Jak znaleźć prawnika od spraw rodzinnych?

Jeżeli już zdecydowaliśmy się na skorzystanie z usług prawnika od spraw rodzinnych, powinniśmy najpierw dokładnie poznać ten rynek. Najlepiej spytać znajomych, którzy załatwili, lub są w trakcie załatwiania sprawy rozwodowej. Takie osoby mogą być doskonałym źródłem informacji na temat dobrego prawnika. Zazwyczaj sugeruje się wybrać adwokata cieszącego się dobrą opinią. Oczywiście nie oznacza to, że mamy wydać na niego krocie. Zazwyczaj prawnicy o najlepszych opiniach są bardzo drodzy. Niemniej jednak warto czasami wybrać kogoś o dobrej opinii, nie koniecznie z grupy tych najbardziej znanych. Usługi takich specjalistów mogą okazać się równie dobre, ale niekiedy znacznie tańsze. Pamiętajmy jednak, że nie mamy obowiązku podpisywania umowy z pierwszym prawnikiem, z którym rozmawialiśmy. Sprawy rodzinne często dotykają bardzo intymnych kwestii, z tego względu prawnik musi być osobą, której jesteśmy w stanie zaufać i znaleźć z nim wspólny język.

Poszukując sprawdzonego prawnika od spraw rodzinnych, warto zapoznać się z ofertą LEGAL.F KANCELARIA Paulina Fiejdasz Radca Prawny.

Artykuł Partnerski

Polecane kancelarie

Ostatnie artykuły

Jak wyjść
z długów?
Prawo cywilne

Bardzo łatwo wpaść w spiralę zadłużenia. Przyczyny mogą być różne: życie ponad stan, nagła utrata pracy, choroba czy ...

Czytaj
Wypowiedzenie umowy o pracę? Nie daj się oszukać - WZÓR Prawo cywilne

Wypowiedzenie umowy o pracę - wszystko co musisz wiedzieć na temat wypowiedzenia umowy. Jakie pułapki na Ciebie czyh...

Czytaj