Nawet najostrożniejsza jazda nie może zagwarantować nam, że na drodze nie staniemy się uczestnikami kolizji. Możemy przecież zawsze stosować się do obowiązujących przepisów oraz warunków na jezdni, ale wypadek może spowodować inny kierowca. To zawsze stresująca sytuacja. Nerwy mogą być jednak jeszcze większe, jeśli ubezpieczyciel sprawcy wypadku źle wyceni powstałą szkodę. W takiej sytuacji środki przekazane na nasze konto z towarzystwa ubezpieczeniowego mogą okazać się niewystarczające do tego, by pokryć koszty naprawy. Co zrobić w takim przypadku? Jakie rozwiązania mamy do wyboru? Na te pytania odpowiadamy poniżej.
-
Odkup odszkodowania czy napisanie odwołania? Które rozwiązanie wybrać?
-
Dopłata do odszkodowania OC czy podpisanie ugody z ubezpieczycielem?
-
Odkup odszkodowania. Czemu warto wybrać właśnie to rozwiązanie?
Odkup odszkodowania czy napisanie odwołania? Które rozwiązanie wybrać?
Wielu z nas na wieść o tym, że ubezpieczyciel przyznał zbyt niskie odszkodowanie, postanawia po prostu zgłosić reklamację. Takie rozwiązanie jest jak najbardziej uzasadnione, bo TU ma prawny obowiązek rozpatrzyć każde odwołanie. Problem jednak w tym, że większość reklamacji jest rozpatrywana negatywnie. Nawet jeśli ubezpieczalnia zdecyduje się na zwiększenie wypłaconej kwoty, różnice zwykle są niewielkie, a odszkodowanie nadal nie wystarcza na pokrycie wszystkich spowodowanych wypadkiem szkód. Lepszym rozwiązaniem może więc okazać się odkup odszkodowania przez kancelarię specjalizującą się w tego typu sprawach – taką ofertę znajdziemy między innymi pod adresem http://kancelariawo.pl/doplata-do-odszkodowania-oc/.
Dopłata do odszkodowania OC czy podpisanie ugody z ubezpieczycielem?
Niekiedy ubezpieczyciele oferują podpisanie ugody. To może wydawać się kuszącym rozwiązaniem, bo poszkodowany nie musi walczyć o pieniądze na sali sądowej. Takie wyjście ma jednak dwie podstawowe wady. Po pierwsze – kwoty oferowane w ramach ugód z ubezpieczycielami są zwykle zbyt niskie. Po drugie zaś – w ten sposób przyznajemy rację towarzystwu ubezpieczeniowemu. Jeśli zależy nam więc na odzyskaniu pełnej kwoty wydanej na naprawę, warto skorzystać z oferty odkupu.
Odkup odszkodowania. Czemu warto wybrać właśnie to rozwiązanie?
Odkup odszkodowania ma wiele zalet. Z punktu widzenia poszkodowanego najważniejsze okazują się z całą pewnością:
-
bezpieczeństwo: nie musimy obawiać się o to, czy uda nam się odzyskać pieniądze – mamy co do tego absolutną pewność;
-
szybkość i wygoda: bez wytaczania sprawy sądowej, pisania odwołań i oczekiwania na rozpatrzenie reklamacji;
-
korzystne warunki: zazwyczaj możemy w ten sposób uzyskać kwoty dużo wyższe od tych, które oferują TU w ramach ugody.
Artykuł Partnerski