Czym jest system dla sygnalistów i jaki wybrać?

Czym jest system dla sygnalistów i jaki wybrać?

Wiele osób pracujących zarówno w dużych korporacjach, jak i małych, prywatnych przedsiębiorstwach niejednokrotnie spotyka się z wieloma nieprawidłowościami i naruszeniami, których zgłoszenie do jakiejkolwiek instytucji może wiązać się z nieprzyjemnymi konsekwencjami. Dla takich osób został stworzony system dla sygnalistów, który w łatwy i szybki sposób pomoże poinformować o widocznych naruszeniach.

System dla sygnalistów – jak działa?

Na potrzeby pracowników i przedsiębiorców wiele firm stworzyło aplikację, dzięki której anonimowo można zgłaszać wszelkie nieprawidłowości dotyczące traktowania pracowników, zasad prowadzenia działalności i wielu innych aspektów. Właściciele firm często unikają otrzymywania informacji dotyczących złej kondycji przedsiębiorstwa, jednak należy mieć na uwadze, że osoby, codziennie wykonujący obowiązki służbowe widzą najwięcej niedociągnięć i popełnianych błędów, których skorygowanie i wprowadzenie drobnych zmian może przyczynić się do zwiększenia wydajności i zwielokrotnienia zysków. 

Pełna anonimowość systemu dla sygnalistów

System dla sygnalistów został skonstruowany w taki sposób, aby pracownik mógł w sposób bezpieczny i w pełni anonimowy przekazać swoje uwagi dotyczące funkcjonowania działalności bezpośrednio do szefostwa za pomocą dedykowanego formularza. Korzyści, jakie mogą wyniknąć dla właściciela wprowadzającego system dla sygnalistów, zdołają wpłynąć na polepszenie wizerunku firmy oraz zniwelowanie ryzyka finansowego poprzez umożliwienie natychmiastowego wdrożenia sygnalizowanych poprawek. W taki sposób wiele działalności może uniknąć konieczności zgłoszenia upadłości finansowej oraz wyeliminować ryzyko wynikającego z istniejących oszustw finansowych mających miejsce na terenie konsorcjum, polepszając tym samym sytuację zatrudnionych pracowników oraz szefostwa.

System dla sygnalistów zgodny z dyrektywami

Aby system dla sygnalistów był w pełni bezpieczny i zgodny z obowiązującymi przepisami, został utworzony na podstawie ustawy dotyczącej przeciwdziałania terroryzmu oraz prania brudnych pieniędzy, a także zachowując pełne prawo RODO i ochronę osób zgłaszających naruszenia praw Unii Europejskiej. Dzięki takim zabiegom nowoczesna aplikacja informatyczna wspiera działania przedsiębiorców, jednocześnie chroniąc Państwo i pracowników przed niepożądanymi działaniami wynikającymi z nieprawidłowego zarządzania.

Długoterminowa współpraca – system dla sygnalistów

Decydując się na wdrożenie systemu dla sygnalistów, np. proponowanego przez whiblo.pl, musisz wziąć pod uwagę 7 dniowy okres wdrożenia, który liczony jest od dnia podpisania umowy. Od tego czasu system dla sygnalistów w Twojej firmie dostępny jest przez okres 12 miesięcy z możliwością przedłużenia na kolejny rok. System przechowuje wszystkie dane dotyczące firmy oraz zgłaszanych naruszeń przez cały okres trwania zobowiązania, oraz 3 miesiące po wygaśnięciu umowy. W późniejszym terminie wszystkie dane zebrane na temat firmy oraz informacje zgłaszane przez sygnalistów zostaną trwale usunięte.

Artykul Sponsorowany

Polecane kancelarie

Ostatnie artykuły

Jak wyjść
z długów?
Prawo cywilne

Bardzo łatwo wpaść w spiralę zadłużenia. Przyczyny mogą być różne: życie ponad stan, nagła utrata pracy, choroba czy ...

Czytaj
Wypowiedzenie umowy o pracę? Nie daj się oszukać - WZÓR Prawo cywilne

Wypowiedzenie umowy o pracę - wszystko co musisz wiedzieć na temat wypowiedzenia umowy. Jakie pułapki na Ciebie czyh...

Czytaj