Sprzedajesz przez Amazon? Poznaj wsparcie podatkowe!

Sprzedajesz przez Amazon? Poznaj wsparcie podatkowe!

Sprzedaż internetowa już dawno zaczęła wykraczać poza granice naszego kraju. I dobrze. To stwarza wiele możliwości rozwoju i buduje prestiż firmy, ale tam, gdzie zarobki, tam również podatki. Jak to wygląda w przypadku największej platformy sprzedażowej na świecie? Czy doradztwo podatkowe może uprościć rozliczenia z Amazon?

Rozliczenia podatkowe w Amazon

Sprzedaż zagraniczna to dodatkowe obowiązki podatkowe, które warto wziąć pod uwagę jeszcze przed rozpoczęciem tego typu działalności. W wielu przypadkach konieczne może okazać się szeroko zakrojone doradztwo podatkowe. Amazon wiele ułatwia, ale nie zmienia to faktu, że na tego typu platformach każda transakcja może wiązać się z innymi przepisami prawa – różnymi dla każdego  kraju. Zagraniczne rynki to prawdziwa żyła złota, jednak aby uniknąć przykrych rozczarowań i konfliktów z urzędem skarbowym, należy dobrze przemyśleć każdą z naszych decyzji, a najlepiej poświęcić kwestie podatkowe odpowiednim osobom.

Dropshipping najbardziej popularną opcją

Sprzedaż na kilku rynkach zagranicznych wiąże się ze skomplikowanym systemem rozliczeń księgowych i wymaga sprawności formalnej osób, które zajmują się finansami firmy. Rejestracja zagranicznego VAT, deklaracje podatkowe, przewalutowania – to tylko niektóre z wyzwań, jakie stoją przed doradcami podatkowymi w Amazon.

Najbardziej popularnym modelem sprzedażowym w Amazon jest tzw. model FBA. Wydaje się to prostym rozwiązaniem: my sprzedajemy, a Amazon bierze na siebie całą logistykę związaną z wysyłką i magazynowaniem towaru. Z drugiej strony magazynowanie i wysyłka towaru z jednego z krajów, gdzie Amazon organizuje swoje magazyny, wiąże się także z obowiązkiem rozliczenia podatkowego właściwego dla danego kraju. Zatem z jednej strony nie musimy tworzyć filii naszej firmy w każdym z krajów, gdzie dokonujemy sprzedaży, ale z drugiej musimy pamiętać o dopełnieniu wszelkich formalności. W praktyce sama platforma oferuje wiele udogodnień i automatyzuje wiele urzędowych kwestii.

Polskie doradztwo podatkowe Amazon

Krajowe przepisy podatkowe potrafią zmieniać się dosłownie z miesiąca na miesiąc, a jeśli musimy panować jeszcze nad zmianami w prawie w innych krajach członkowskich UE, to wyzwanie może okazać się ponad nasze siły. W końcu każdy z nas chce i powinien szanować swój czas i poświęcać go jak najwięcej na dalszy rozwój firmy. Nie tylko skomplikowanie przepisów prawnych różnych krajów powinno przekonać nas do skorzystania z doradztwa podatkowego. Amazon sam w sobie automatyzuje wiele działań, ale także na naszym rodzimym podwórku możliwa jest obsługa wszelkich podatkowych kwestii online. https://taxology.co/pl/ proponuje swoim klientom obsługę poprzez aplikację do zarządzania rozliczeniami VAT we wszystkich krajach Unii Europejskiej, obsługuje jednoosobowe działalności i duże spółki, a cały team tworzą doświadczeni specjaliści, którzy na bieżąco analizują wszelkie zmiany w prawie. Brzmi ciekawie? Daj się przekonać do pozytywnych zmian w Twojej firmie!

Artykuł sponsorowany

Polecane kancelarie

Ostatnie artykuły

Jak wyjść
z długów?
Prawo cywilne

Bardzo łatwo wpaść w spiralę zadłużenia. Przyczyny mogą być różne: życie ponad stan, nagła utrata pracy, choroba czy ...

Czytaj
Wypowiedzenie umowy o pracę? Nie daj się oszukać - WZÓR Prawo cywilne

Wypowiedzenie umowy o pracę - wszystko co musisz wiedzieć na temat wypowiedzenia umowy. Jakie pułapki na Ciebie czyh...

Czytaj