Adwokat Wrocław - profesjonalna pomoc dla każdego

Adwokat Wrocław - profesjonalna pomoc dla każdego

Adwokat Wrocław - profesjonalna pomoc dla każdego

W wielu życiowych sytuacjach przyda się wykwalifikowany adwokat. Wrocław oferuje pomoc kompetentnych i dobrze przygotowanych specjalistów, którzy pomogą swoim klientom przejść przez skomplikowane procedury. Jedną z takich spraw może być na przykład zabezpieczenie alimentów. Na czym ono polega i w jakich sytuacjach znajduje zastosowanie?

Czym jest zabezpieczenie alimentów?

Zabezpieczenie alimentów należy do jednej z metod ochrony uprawnionego, która polega na stworzeniu na czas trwania procesu sytuacji, w której obowiązany zobligowany jest do dokonania zapłaty pewnej sumy pieniędzy. Najczęściej przybiera to formę okresowych wpłat. Celem takiego właśnie działania jest natychmiastowe dostarczenie środków do utrzymania. To bardzo ważne, bowiem długie postępowanie sądowe może skutkować narażeniem osoby ubiegającej się o alimenty na spore problemy finansowe. Kancelaria adwokacka z zakresu prawa rodzinnego oferuje usługi prawne w sprawach cywilnych, takich jak podział majątku wspólnego, sprawy rodzinne, sprawy spadkowe, sprawy rozwodowe, ustalanie władzy rodzicielskiej. W kancelarii adwokackiej uzyskać można także kompleksową pomoc prawną z zakresu prawa karnego.

Kto może skorzystać?

Do złożenia wniosku uprawniona jest każda strona oraz uczestnik postępowania, jeśli tylko uprawdopodobni roszczenie i interes prawny w udzieleniu tego rodzaju zabezpieczenia. Sprawie nadawana jest z urzędu klauzula wykonalności, tym samym od momentu otrzymania postanowienia możliwe staje się wszczęcie postępowania egzekucyjnego. Wniosek dotyczący roszczeń alimentacyjnych powinien zostać wniesiony na piśmie lub ustnie do protokołu. Sąd rozpoznaje go bezzwłocznie, nie później jednak niż w ciągu tygodnia od dnia jego wpływu do sądu.

Kancelaria adwokacka z zakresu prawa rodzinnego

Prawo rodzinne, prawo karne lub sprawy cywilne wiążą się dla wielu osób z trudnymi do zrozumienia procedurami. Warto zatem skorzystać z porad prawnych w ramach indywidualnych kancelarii adwokackich. Adwokat Wrocław niezależnie od stopnia skomplikowania sprawy gwarantuje wysoką jakość świadczonych usług oraz indywidualne podejście. Oferta skierowana jest zarówno do osób fizycznych, jak również firm. Doświadczony adwokat przyda się w przypadku skomplikowanej sprawy rozwodowej lub też kłopotliwego spadku. Pomoc prawna pozwala zaoszczędzić czas i niepotrzebnych nerwów. Warto postawić na wsparcie doświadczonych specjalistów, którzy biegle poruszają się w gąszczu przepisów.

Artykuł Partnerski

Polecane kancelarie

Ostatnie artykuły

Jak wyjść
z długów?
Prawo cywilne

Bardzo łatwo wpaść w spiralę zadłużenia. Przyczyny mogą być różne: życie ponad stan, nagła utrata pracy, choroba czy ...

Czytaj
Wypowiedzenie umowy o pracę? Nie daj się oszukać - WZÓR Prawo cywilne

Wypowiedzenie umowy o pracę - wszystko co musisz wiedzieć na temat wypowiedzenia umowy. Jakie pułapki na Ciebie czyh...

Czytaj