Pomoc radcy prawnego w zakresie upadłości konsumenckiej

Pomoc radcy prawnego w zakresie upadłości konsumenckiej

W związku z tym, iż instytucja upadłości konsumenckiej w ostatnim czasie zyskała na popularności, głównie dzięki temu, że zmienione zostały przepisy ustawy regulującej instytucję upadłości konsumenckiej, coraz więcej osób decyduje się na złożenie wniosku do sądy upadłościowego w celu uzyskania oddłużenia.

Aby dobrze przygotować się do sporządzenia wniosku, który wymaga przedstawienia szeregu szczegółowych informacji oraz danych dotyczących osoby dłużnika oraz jego sytuacji materialno -finansowej oraz by taki wniosek prawidłowo uzasadnić w taki sposób, by nie pozostawiał wątpliwości fakt, iż dłużnik spełnia przesłanki do ogłoszenia przez sąd upadłości, niezbędna wydaje się pomoc profesjonalistów praktykujących w tej wąskiej dziedzinie prawa.

Pomoc radcy prawnego w przygotowaniu wniosku

Radca prawny specjalizujący się w postępowaniu upadłościowym już na etapie wstępnej porady prawnej jest w stanie zweryfikować i wskazać, czy dana osoba dłużnika wypełnia ustawowe przesłanki, które warunkują możliwość ogłoszenia przez sąd upadłości. Kolejno, po takiej pozytywnej weryfikacji, pomoc radcy prawnego może okazać się nieoceniona w gromadzeniu dokumentów, stanowiących dowody do składanego wniosku. Sam wniosek wymaga uzupełnienia szeregu szczegółowych informacji oraz opisania sytuacji dłużnika, przyczyn popadnięcia w zadłużenie i stan niewypłacalności oraz wskazania wszelkich okoliczności, które dają szansę na pozytywne rozstrzygnięcie sprawy, tj. ogłoszenie upadłości.

Pomoc we współpracy z syndykiem

W kolejnych etapach radca prawny może pomóc dłużnikowi we współpracy z syndykiem i udzielić wszelkich niezbędnych informacji oraz pomocy w toku czynności prowadzonych przez syndyka.

Podsumowując, pomoc radcy prawnego, który jest profesjonalistą w dziedzinie upadłości konsumenckiej daje dłużnikowi szansę na prawidłowe przygotowanie się do złożenia wniosku oraz sprawne przejście przez postępowanie upadłościowe, dzięki wsparciu, które w takiej sytuacji wydaje się być dla dłużnika bardziej komfortowe, aniżeli obawa o niespełnienie warunków ogłoszenia upadłości lub nieprawidłowe uargumentowanie wymaganych przesłanek i informacji, które są kluczowe dla osiągnięcia rezultatu w postaci upadłości konsumenckiej.

Kancelaria Radcy Prawnego Natalii Zielmachowicz zachęca do skorzystania ze swoich usług w zakresie ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Radca prawny Natalia Zielmachowicz posiada również uprawnienia doradcy restrukturyzacyjnego oraz może pełnić rolę syndyka w postępowaniach upadłościowych, dlatego też zespół Kancelarii gwarantuje profesjonalne usługi w zakresie składanych wniosków. Po więcej informacji zapraszamy na stronę: https://radcaprawny-trojmiasto.pl/specjalizacja/prawo-upadlosciowe-i-restrukturyzacyjne/upadlosc-konsumencka/.

Artykuł Partnerski

Ostatnie artykuły

Jak wyjść
z długów?
Prawo cywilne

Bardzo łatwo wpaść w spiralę zadłużenia. Przyczyny mogą być różne: życie ponad stan, nagła utrata pracy, choroba czy ...

Czytaj
Ile kosztuje adwokat? Ile zapłacę za reprezentowanie w sądzie?

Osoby, które rozważają skorzystanie z pomocy adwokata, mogą zastanawiać się nad tym, ile będzie kosztowała porada pra...

Czytaj