Adwokat - kiedy warto skorzystać z pomocy?

Adwokat - kiedy warto skorzystać z pomocy?

Adwokat to wykwalifikowana osoba, która ukończyła studia prawnicze oraz odbyła aplikację adwokacką w kancelarii. Posiada on szeroką wiedzę z zakresu różnego rodzaju prawa. Prawo jest niezwykle ważną i szeroką gałęzią żywa społecznego, reguluje zachowania międzyludzkie i narzuca często określone postępowanie w danych sytuacjach. W naszym życiu czasami mamy sytuacje kiedy potrzebujemy skorzystać z porady specjalisty, który dokładnie objaśni nam nasze pytania, a także pomoże rozwiązać problem. Adwokaci dzielą się na tych, którzy pracują w prywatnych kancelariach oraz na tych, którzy swoje obowiązki pełnią w państwowych placówkach. Niestety nie każdego stać porady prawne, a tym bardziej na prowadzenie całej sprawy i procesu przez prywatną kancelarię adwokacką, jak wiadomo wiąże się to z kosztami, które trzeb samemu pokryć. Dlatego dla osób potrzebujących pomocy prawnika istnieją darmowe porady prawne oraz przydzielenie urzędnika państwowego, czyli adwokata do naszej sprawy. Warto jednak wiedzieć, że niestety adwokat państwowy ma określony czas na każdego klienta i nie zawsze jest w stanie poświęcić mu tyle czasu ile by chciał i byłoby to potrzebne. Jeśli mamy możliwość pozwolić sobie na profesjonalna poradę prawdą w prywatnej kancelarii to warto z tego skorzystać, gdyż adwokat zajmie się naszą sprawą dokładnie.

Jakie cechy powinien mieć dobry adwokat?

Dobry adwokat to przede wszystkim osoba posiadająca widzę, znająca się dobrze na swojej pracy, na przepisach prawych itd. Z racji, że co jakiś czas pewne przepisy zmieniają się adwokat jest zmuszony śledzić takie zmiany nieustannie. Ciągłe dokształcanie się i inwestowanie w swoją wiedzę, charakteryzuję dobrego adwokata. Dobry adwokat to także osoba empatyczna, cierpliwa, posiadająca mocny charakter, to osoba która łatwo się nie poddaje i walczy o swoje, a w tym przypadku o dobro swojego klienta. Dobry adwokat to w końcu osoba uczciwa, postępująca według etyki swojego zawodu, nieprzekupna oraz sukcesywnie dążąca do zamierzonego celu.

Jakimi sprawami zajmuje się adwokat?

Udając się do kancelarii adwokackiej możemy liczyć na porady z zakresu:

  • prawa rodzinnego

  • prawa karnego

  • prawa cywilnego

  • prawa gospodarczego.

W obecnych czasach jednak najczęstszymi sprawami prowadzonymi przez kancelarie i adwokatów w nich pracujących są sprawy o podział majątku, sprawy rozwodowe, sprawy o ustalenie ojcostwa, a także o przyznanie opieki nad małoletnimi. Adwokaci reprezentują swoich klientów, mogą być to klienci indywidualni, ale także firmy.

Artykuł Partnerski

Polecane kancelarie

Ostatnie artykuły

Jak wyjść
z długów?
Prawo cywilne

Bardzo łatwo wpaść w spiralę zadłużenia. Przyczyny mogą być różne: życie ponad stan, nagła utrata pracy, choroba czy ...

Czytaj
Wypowiedzenie umowy o pracę? Nie daj się oszukać - WZÓR Prawo cywilne

Wypowiedzenie umowy o pracę - wszystko co musisz wiedzieć na temat wypowiedzenia umowy. Jakie pułapki na Ciebie czyh...

Czytaj