Jakie cechy powinna posiadać kancelaria frankowa?

Jakie cechy powinna posiadać kancelaria frankowa?

Od kilku lat regularnie zapadają w naszym kraju korzystne dla frankowiczów wyroki, które unieważniają wadliwe umowy kredytowe zawarte z instytucjami bankowymi. Nie dziwi zatem fakt, że mnóstwo pokrzywdzonych osób podejmuje decyzję o złożeniu pozwu w sądzie. Jeśli komuś zależy na szybkim zakończeniu sprawy, to z pewnością pomoże mu w tym profesjonalna kancelaria frankowicza.

Duże doświadczenie i wysoka renoma jako kwestie priorytetowe

Wybierając konkretną kancelarię, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jej doświadczenie w zakresie prowadzenia postępowań dotyczących kredytów w szwajcarskiej walucie. Najpierw zaleca się zweryfikowanie na stronie internetowej danego podmiotu, od jak dawna funkcjonuje na rynku (pożądany okres to minimum 3 lata) oraz czy systematycznie publikuje skany poszczególnych wyroków (łącznie z sygnaturami).

Następnie rozsądnym rozwiązaniem jest przeczytanie opinii dotychczasowych klientów - można je zazwyczaj znaleźć na forach branżowych i portalach społecznościowych. Oczywiście im więcej pozytywnych ocen, tym większa wiarygodność firmy. Trzeba również dokładnie sprawdzić, czy kancelaria nie współpracuje przypadkiem ze spółkami z.o.o i nie korzysta z płatnych reklam zachwalających jej usługi bez żadnego pokrycia w rzeczywistości.

Wykwalifikowani pracownicy stanowią nieocenioną wartość 

Dobra kancelaria Frankowicza wyróżnia się zatrudnianiem wyłącznie osób doskonale wykształconych i posiadających specjalistyczną wiedzę z dziedziny ekonomii, finansów, bankowości czy matematyki stosowanej. Taki interdyscyplinarny zespół ekspertów na pewno poradzi sobie z obroną naszych interesów. Pamiętajmy, że prawnik dysponujący niewystarczającymi kompetencjami zawodowymi prawdopodobnie nie będzie w stanie skutecznie wdrożyć strategii uwzględniającej indywidualne okoliczności sprawy.

Nawet najmniejszy błąd popełniony przy wypełnianiu wniosku, analizowaniu klauzul zawartych w umowie kredytowej czy przedstawianiu argumentów na sali sądowej może się przyczynić do przegranej. Kluczową rolę odgrywa ponadto podchodzenie do klientów z empatią i komunikowanie im wszelkich treści w zrozumiałym języku, czyli pozbawionym nadmiernie skomplikowanej terminologii.

Inne czynniki godne rozważenia 

Przy wyborze takiej instytucji jak kancelaria frankowicza nie powinniśmy pominąć jej lokalizacji. Najbardziej prestiżowe podmioty oferujące optymalny standard obsługi mają siedzibę w dużych aglomeracjach miejskich - np. Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Katowicach czy Łodzi. Kolejnym niezwykle ważnym aspektem jest szeroki zakres usług, które muszą być idealnie dostosowane do rzeczywistych potrzeb konsumentów.

Chodzi tutaj zwłaszcza o udzielanie fachowych porad, wystawianie wezwań do zapłaty, opracowywanie pozwów, apelowanie od wyroków wydanych w pierwszej instancji, składanie skarg kasacyjnych oraz reprezentowanie powodów przed sądami w postępowaniach dotyczących całkowitego unieważniania umów i usuwania klauzul indeksacyjnych. Pozostałe istotne kwestie to przejrzyste warunki współpracy, umiarkowana prowizja od uzyskanych korzyści finansowych (na poziomie od 3 do 8%) i posiadanie ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.

Artykuł Partnerski

Polecane kancelarie

Ostatnie artykuły

Jak wyjść
z długów?
Prawo cywilne

Bardzo łatwo wpaść w spiralę zadłużenia. Przyczyny mogą być różne: życie ponad stan, nagła utrata pracy, choroba czy ...

Czytaj
Ile kosztuje adwokat? Ile zapłacę za reprezentowanie w sądzie?

Osoby, które rozważają skorzystanie z pomocy adwokata, mogą zastanawiać się nad tym, ile będzie kosztowała porada pra...

Czytaj