Spotkanie z Radcą Prawnym lub Adwokatem - jak się przygotować

Spotkanie z Radcą Prawnym lub Adwokatem - jak się przygotować

Jeśli jesteś przed spotkaniem z Radcą Prawnym lub Adwokatem, to warto abyś poznał podstawowe zasady do zastosowania przed taką rozmową. Przedstawiamy kilka najważniejszych punktów, o których staraj się nie zapominać.

Może na początku zacznijmy od dokładnego określenia różnicy pomiędzy Radcą Prawnym a Adwokatem. Te dwa zawody różnią się przede wszystkim: nazwą, przynależnością do dwóch odmiennych samorządów oraz oczywiście kolorem żabotów.

Przedstawiciele obydwu zawodów posiadają stosowne uprawnienia do reprezentowania swoich Klientów w sprawach dotyczących wszystkich dziedzin prawa.

Spotkanie z Radcą Prawnym lub Adwokatem

Na pewno przed takim spotkaniem każdy ma sporo wątpliwości i zastanawia się nad tym, w jaki sposób można optymalnie się przygotować. I to właściwe podejście, ponieważ dobre przygotowanie sprawi, że już samo spotkanie będzie bardziej wartościowe i pomoże w jego jak najlepszym przeprowadzeniu.

Przygotowanie do spotkania można podzielić na kilka punktów. Dokładnie ten temat opisał Radca Prawny z Włocławka - Kancelaria JR Prawnicy. Zapoznaj się z poniższą listą, a z pewnością pozwoli to na zdecydowanie sprawniejsze rozwiązanie samej sprawy o otrzymanie jak najlepszej porady prawnej prowadzącej do rozwiązania danego problemu.

Tak więc zacznijmy od początku:

  • Przed spotkaniem z Radcą Prawnym lub Adwokatem ustal stan swojej sprawy oraz okoliczności, o których chiałbyś porozmawiać na spotkaniu. Tylko jak najbardziej szczegółowe i szczerze opisanie danej sprawy pozwoli na rozwiązanie jej.
  • Przygotuj jak najbardziej szczegółową dokumentację w odniesieniu do sprawy, o którą zamierzasz zapytać. Zastanów się dokładnie i nie przegap żadnego ważnego dokumentu.
  • Wypisz sobie listę pytań, na które chciałbyś otrzymać odpowiedź. Na pewno przygotowanie takiej listy pozwoli na lepsze przeprowadzenie spotkania, a przede wszystkim o niczym istostnym nie zapomnisz.
  • Zapytaj o koszty związane z prowadzeniem Twojej sprawy. To także bardzo ważne, ponieważ każda sprawa jest inna i może generować odmienne koszty.

O czym jeszcze należy pamiętać

Właściwie powyższa lista to taki dobry punkt wyjścia, aby jak najlepiej przygotować się do spotkania z Radcą Prawnym lub Adwokatem.

Teraz wystarczy, że umówisz wizytę i postarasz się o uzyskanie jak najlepszej porady prawnej od danego prawnika. Pamiętaj, że w dzisiejszych czasach istnieje możliwość nie tylko tradycyjnych porad prawnych stacjonarnie, ale także wiele kancelarii dopuszcza rozmowie w formie online. Pandemia na stałe zmieniła nasze przyzwyczajeniaw wielu płaszczyznach życia - także w sprawach potencjalnych spotkań.

Artykuł Partnerski

Polecane kancelarie

Ostatnie artykuły

Jak wyjść
z długów?
Prawo cywilne

Bardzo łatwo wpaść w spiralę zadłużenia. Przyczyny mogą być różne: życie ponad stan, nagła utrata pracy, choroba czy ...

Czytaj
Wypowiedzenie umowy o pracę? Nie daj się oszukać - WZÓR Prawo cywilne

Wypowiedzenie umowy o pracę - wszystko co musisz wiedzieć na temat wypowiedzenia umowy. Jakie pułapki na Ciebie czyh...

Czytaj