Prowadzenie własnej działalności gospodarczej na terenie Polski wymaga nie tylko sporego zaangażowania, ale często też pomocy doświadczonej kancelarii prawnej. Dlaczego? Otóż podczas wielu lat działalności często dochodzi do sytuacji, w których wyjaśnienie pewnych kwestii bez pomocy wykwalifikowanego prawnika okazuje się wręcz niemożliwe. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, w jakim zakresie możesz liczyć na pomoc kancelarii prawnej podczas zakładania spółki z o.o.
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to forma prawna prowadzenia działalności gospodarczej, która pozwala na utworzenie struktury przez jedną lub więcej osób. Na etapie zakładania firmy, warto poznać wszelkie niuanse dot. formalności, a także pomyśleć
o współpracy z doświadczoną kancelarią prawną.
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – co to takiego?
Według danych pochodzących bezpośrednio z portalu rządowego spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest rodzajem spółki handlowej, która ma osobowość prawną. Taka forma prawna prowadzenia działalności gospodarczej jest wskazana dla osób, które chcą zachować nadzór nad prowadzeniem spraw spółki. Dzięki czemu możesz jednocześnie ograniczyć ryzyko związane z ewentualnymi problemami tylko do swojego wkładu finansowego w firmę.
Co jest wymagane do utworzenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością?
Aby utworzyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, należy spełnić kilka podstawowych wymogów, które są stawiane przed nowymi założycielami spółek, a mianowicie:
- podpisanie umowy spółki,
- wniesienie wkładów na pokrycie kapitału zakładowego przez wszystkich wspólników,
- powołanie zarządu i ustanowienie rady nadzorczej lub komisji rewizyjnej,
- wpisanie spółki do rejestru KRS.
Po dopełnieniu tych kilku formalności, możesz przystąpić do zarejestrowania nowej spółki
w urzędzie. Jeśli szukasz pomocy dotyczącej tematyki zakładania spółki z o.o, skontaktuj się
z kancelarią w Warszawie, która prowadzi sprawy na terenie całej Polski.
Jak zarejestrować nową spółkę z o.o? Najważniejsze informacje
Procedura rejestracji nowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Polsce nie jest skomplikowana, o ile dopełnisz podstawowych formalności wymaganych prawnie. Pamiętaj! Rejestracja spółki tego typu od 2021 roku jest możliwa wyłącznie przez internet: przez Portal Rejestrów Sądowych, a także serwis S24, gdzie dostępny jest także wzorzec umowy, który spółka powinna podpisać w dniu rejestracji. Po rejestracji należy zgłosić też dane uzupełniające do wybranego Urzędu Skarbowego na formularzu NIP-8. Co więcej, dane dotyczące spółki należy zaktualizować w terminie 7 dni w ZUS oraz do 21 dni w przypadku GUS – licząc od dnia rejestracji spółki w KRS.
Ten artykuł powstał we współpracy z Kancelarią Legality, której specjalizacją jest prawo karne gospodarcze. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak założyć spółkę z o.o krok po kroku, sprawdź krótki poradnik na stronie internetowej: https://legality.com.pl/jak-zalozyc-spolke-z-o-o-krok-po-kroku/.
Artykuł Partnerski