Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego

Pandemia, wojna za naszą wschodnią granicą, inflacja, postępujące zmiany klimatyczne – w ostatnich latach przedsiębiorcy i rolnicy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące koszty prowadzenia działalności sprawiają, że wiele osób decyduje się na zamknięcie działalności lub restrukturyzację firmy. Tylko w 2022 roku do rejestru CEIDG wpłynęło 152 tys. wniosków o likwidację. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz postępowanie upadłościowe czy restrukturyzację – warto przez ten proces przejść przy asyście prawnika.

Co to jest restrukturyzacja i kiedy się na nią zdecydować?

Nadrzędnym celem restrukturyzacji jest zapobiegnięcie ogłoszenia upadłości dłużnika poprzez umożliwienie mu restrukturyzacji w drodze negocjacji z wierzycielami. W przypadku postępowania sanacyjnego, celem jest również podjęcie działań sanacyjnych, które zabezpieczają prawa wierzycieli.

Decyzja o podjęciu restrukturyzacji powinna zależeć od indywidualnych okoliczności i sytuacji finansowej dłużnika lub przedsiębiorstwa. Trudności finansowe, zagrożenie upadłością, trudności w negocjacjach czy potrzeba dostosowania struktury zadłużenia to zaledwie kilka sytuacji, w których warto rozważyć to rozwiązanie. Ostateczna decyzja o restrukturyzacji powinna być podjęta po dokładnej analizie sytuacji finansowej oraz konsultacji z ekspertami prawnymi i finansowymi.

Kancelaria restrukturyzacyjna może nam pomóc w zakresie doradztwa prawnego, złożenia wniosku restrukturyzacyjnego czy opracowania planów restrukturyzacyjnych. Kancelaria doradcy restrukturyzacyjnego bierze ponadto udział w negocjacjach i reprezentuje nas przed sądem.

Kiedy rozważyć wniosek o upadłość?

Wniosek o upadłość warto rozważyć w przypadku, gdy istnieje ryzyko, że staniemy się niewypłacalni lub straciliśmy zdolność do wykonywania swoich zobowiązań finansowych. Upadłość mogą ogłosić przedsiębiorcy, osoby prywatne, wspólnicy spółek handlowych, jak również spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Koszt wniosku o upadłość podlega stałej opłacie w wysokości 1000 zł. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz się do upadłości konsumenckiej czy przedsiębiorstwa – jeżeli chcesz mieć pewność, że cały proces zostanie przeprowadzony skutecznie, warto skorzystać z usług kancelarii upadłościowej.

Złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości to dopiero początek całej procedury. Po jej ogłoszeniu konieczne może być wyznaczenie syndyka, wyznaczenie listy wierzytelności, a także sporządzenie, zatwierdzenie i wykonanie planu podziału. Każda sytuacja wygląda nieco inaczej, dlatego warto skorzystać z porady eksperta. Pamiętaj, że efektywne działanie może pomóc nam uwolnić się od długów oraz uratować część kapitału.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli Ty, Twoja firma lub gospodarstwo rolne zmaga się z poważnymi problemami finansowymi i szukasz rozwiązań prawnych, które pomogą Ci wyjść z tego obronną ręką – Kancelaria doradztwa restrukturyzacyjnego i upadłościowego Kamil Grabarczyk będzie doskonałym wyborem – zwłaszcza, jeśli poszukujesz doradcy restrukturyzacyjnego w Gdańsku lub okolicach Trójmiasta. Kancelaria z powodzenia prowadzi także postępowania z zakresu upadłości konsumenckiej. Jeżeli potrzebujesz porady, opinii lub reprezentacji – zadzwoń i umów się na spotkanie.

Artykuł Sponsorowany

Polecane kancelarie

Ostatnie artykuły

Jak wyjść
z długów?
Prawo cywilne

Bardzo łatwo wpaść w spiralę zadłużenia. Przyczyny mogą być różne: życie ponad stan, nagła utrata pracy, choroba czy ...

Czytaj
Ile kosztuje adwokat? Ile zapłacę za reprezentowanie w sądzie?

Osoby, które rozważają skorzystanie z pomocy adwokata, mogą zastanawiać się nad tym, ile będzie kosztowała porada pra...

Czytaj